LÁTVÁNYTÉRKÉPEK
VÁROSOK, VÁRAK, KASTÉLYOK

Térkép, mint dekorációs eszköz

A térképet mindig is szerették az emberek kihelyezni a falra, a földgömböt az asztalra - valahogy a távolság, mint dekoráció sokunknak fontos. Emlékszem, Londonban a Cityben sétálgattam egyik este, és már nem dolgoztak az irodákban, de az égő lámpák segítségével lehetett látni az iroda berendezését - és sok-sok irodában az asztalokon földgömb, a falakon pedig térkép volt látható.

Nemrégiben hajtányolni voltunk Ausztriában, és Sopronban laktunk a társasággal, s mivel ez egy többnapos kirándulás volt, sok szórakozóhelyen, borozóban, és vendéglátóhelyen megfordultunk. Majd mindegyikben Ferenc Tamás Sopron látványtérképe volt az egyik dekoráció a falakon elhelyezve. Ahogy a vendégek jöttek-mentek, meg-megálltak a térkép előtt ujjukkal mutatva hogy aznap merre jártak, vagy egy ismert házat, épületet jelöltek meg.

No ezért is fontos a Civertan Grafikai Stúdiónak, hogy látványtérképeket készítsen, így a 2010-es év egyik fő munkája a szombathelyi belváros látványtérképe lesz, ami a Szent Márton Vándorút belvárosi stációit és annak környezetét hivatott bemutatni. Nagy örömmel tölt el bennünket ez a feladat, melyre alaposan felkészültünk, többször repültünk Szombathely felett és légifotókat készítettünk , ezenkívül Ferenc Tamással beautózva az egész szombathelyi belvárost és környezetét, több ezer földi felvételt is fotóztunk, ezzel segítve a munkáját. A térkép várhatóan 2010 nyarára lesz kinyomtatva, folytatva a Nyugat-dunántúli városok látványtérképes bemutatását. Tehát Sopron és Kőszeg után Szombathely következik, Ferenc Tamás grafikus művész rajzai alapján.

Látványtérkép.lap.hu | Légifotó.com

Hasonló tartalmak: